Odwiedziny Uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie na Oczyszczalni Ścieków w Rawiczu

17 października 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sierakowie odwiedzili Oczyszczalnię Ścieków w Rawiczu w ramach zajęć poświęconych funkcjonowaniu oczyszczalni w Rawiczu.

Młodzież usłyszała o sposobie oczyszczania ścieków, czyli tego, co powstaje w wyniku użycia czystej wody podczas czynności powodujących jej zabrudzenie. Przy okazji uczniowie przeszli przez cały proces oczyszczania ścieków.

Odwiedziny Skrzatów i Żwirków z Przedszkola nr 5 ,,Pod Grzybkiem” w ZWiK Rawicz sp. z o.o. w dniu 11-10-2018 r.

Piękna pogoda pozwoliła Skrzatom i Żwirkom z przedszkola ,,Pod Grzybkiem” w Rawiczu na zwiedzanie obiektów Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu sp. z o.o. w ramach edukacji ekologicznej.

W pierwszej kolejności przedszkolaki obejrzały obiekty i urządzenia znajdujące się na Stacji Uzdatniania Wody w Załęczu oraz zwiedziły w salkę edukacyjną. Przy okazji dzieci usłyszały o sposobie ujmowania i uzdatniania wody podziemnej na stacji.

W drugiej kolejności dzielne przedszkolaki miały możliwość przejścia przez cały proces oczyszczania ścieków na Oczyszczalni Ścieków w Rawiczu. Podczas oprowadzania usłyszeli o sposobie oczyszczania ścieków, czyli tego, co powstaje w wyniku użycia czystej wody w kuchni, podczas sprzątania, czy też w toalecie (podczas mycia zębów lub rąk i innych czynnościach powodujących zabrudzenie wody).

Przedszkolaki były bardzo dociekliwe, pełne pomysłów i chętnie rozmawiały zarówno o tym co widziały jaki o sposobach wykorzystania wody w codziennym funkcjonowaniu.

Odwiedziny ,,Niedźwiadków” z Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały w ZWiK Rawicz sp. z o.o.

5 października 2018r. grupa ,,Niedźwiadki’’ z Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały odwiedziła Stację Uzdatniania Wody w Załęczu w ramach edukacji ekologicznej. Przedszkolaki dzielnie przeszły przez poszczególne etapy poboru i uzdatniania wody na Stacji. Przedszkolaki miały okazję napić się świeżo wyprodukowanej smacznej i dobrej jakości wody. Przy okazji dzieci dowiedziały się o zaletach picia wody bezpośrednio z kranu. W laboratorium zakładowym pociechy zobaczyły sprzęt laboratoryjny oraz usłyszały o metodach badania różnych parametrów wody dostarczanej do odbiorców.

W drugiej kolejności przedszkolaki udały się na Oczyszczalnię Ścieków w Rawiczu. Tam

dzielnie przeszły przez cały proces oczyszczania ścieków, usłyszały o sposobie oczyszczania ścieków, czyli tego, co powstaje w wyniku użycia czystej wody w codziennym życiu.

Odwiedziny młodzieży w ramach zajęć edukacyjnych na Spotkaniach letnich organizowanych przez Miejsko – Gminny Ośrodek Wsparcia w Rawiczu - wakacje 2018’

Miejsko – Gminny Ośrodek Wsparcia w Rawiczu zwrócił się z prośbą o możliwość zwiedzenia, przez zorganizowane grupy młodzieży wraz z opiekunami, obiektów ZWiK w Rawiczu sp. z o.o. Zajęcia przewidziano w ramach edukacji ekologicznej na spotkaniach letnich w czasie wakacji 2018’. Pierwsze odwiedziny odbyły się 26 czerwca. Kolejne będą mieć miejsce 17 lipca i 21 sierpnia.

Podczas zajęć dzieci mają możliwość obejrzenia obiektów i urządzeń znajdujących się na Stacji Uzdatniania Wody w Załęczu. W laboratorium zakładowym dzieci zobaczą sprzęt laboratoryjny oraz usłyszą o metodach badania różnych parametrów wody dostarczanej do odbiorców. Przy okazji zwiedzający usłyszą o sposobie ujmowania i uzdatniania wody na SUW, jak również o sposobie oszczędzania wody w codziennym funkcjonowaniu.

Dodatkowo młodzi słuchacze będą mieć możliwość przejścia przez cały proces oczyszczania ścieków na Oczyszczalni Ścieków w Rawiczu. Podczas oprowadzania usłyszą o sposobie oczyszczania ścieków, czyli tego, co powstaje w wyniku użycia czystej wody w codziennym funkcjonowaniu.

Odwiedziny uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu na Oczyszczalni Ścieków w Rawiczu

18 czerwca 2018r. uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu odwiedzili Oczyszczalnię Ścieków w Rawiczu w ramach realizacji warsztatów edukacyjnych.

Na terenie obiektu uczniowie zapoznali się z urządzeniami do oczyszczania ścieków. Młodzieży został również wyjaśniony przebieg procesu oczyszczania ścieków w naszym zakładzie.

Staramy się szerzyć wśród naszych zwiedzających nawyk wyrzucania zużytych rzeczy tj.: patyczki do uszu, mokre chusteczki, płatki kosmetyczne, włosy itp. do śmieci a nie do kanalizacji.