Rawicki Festiwal Sportu - 7 edycja z udziałem ZWiK

W dniach 20-21 maja 2017 roku odbyła się siódma edycja 24 godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu, jedynej imprezy w Polsce, podczas której sportowcy amatorzy i zawodowcy wspólnie rywalizowali przez 24 godziny jednocześnie na ośmiu różnych arenach sportowych. Pozostałe dyscypliny, to: streetball, maraton pływacki, maraton rowerowy, turniej piłki nożnej, siatkówka plażowa, tenis ziemny i nordic walking. Z roku na rok przybywa chętnych do udziału w organizowanym w Rawiczu Festiwalu Sportu. W pierwszej edycji festiwalu udział wzięło 200 zawodników, w ubiegłym roku było już ich 1700. Wszystkim, którzy zdecydowali się na udział organizatorzy zapewnili również szereg atrakcji pozasportowych. 

Sztandarową dyscypliną, od chwili powstania imprezy, jest niezmiennie 24 godzinny bieg sztafetowy.
W tym roku po raz pierwszy w 24 godzinnym biegu sztafetowym uczestniczyła drużyna złożona z pracowników naszego zakładu oraz osób sympatyzujących. Skład zespołu ukształtował się następująco: Artur Eling, Adam Stachowiak, Marcin Dolata, Marcin Nowak, Michał Lewicki, Maciej Skokowski, Lidia Eling, Sebastian Olejnicki, Dariusz Kalisz
Michał Burzyński.
Kapitanem zespołu był Maciej Skokowski.
Powyższa inicjatywa miała na celu promocję naszej rawickiej wody oraz zachęcić mieszkańców do jej picia bezpośrednio z kranu. Hasło przewodnie biegu brzmiało: NATURALNA WODA 100%.
W trakcie całego biegu, w ciągu 24-ch godzin nasi zawodnicy wykonali 111 okrążeń plant, co stanowi łącznie 310,80km. W klasyfikacji ogólnej team ZWiK zajął 15 miejsce, co dla debiutującego zespołu jest fajnym wynikiem. Nagrodę specjalną za największą liczbę okrążeń wśród kobiet otrzymała Lidia Eling, której wynik to 18 okrążeń czyli 50,4km. 
Jesteśmy dumni za podjętą inicjatywę, wspaniałe wyniki i rewelacyjną atmosferę.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i życzymy rekordowych wyników w kolejnych zawodach. Mamy też nadzieję, że uda się wystartować w ósmej edycji Rawickiego Festiwalu Sportu w następnym roku.